Schneider C11B3TM016L | Circuit breaker, ComPacT NSXm 63B, 25kA/415VAC, 3 poles, TMD trip unit 16A,
Original price was: 18,161.91 EGP.Current price is: 10,196.16 EGP.
Out of stock
SKU: C11B3TM016L Category: Brand:
Description
Schneider C11B3TM016L Description
Model: C11B3TM016L
Type: Circuit Breaker / Motor Starter (Assumed based on model number format)
Specifications:
  • Rated Current: 16A
  • Voltage Rating: Suitable for low voltage applications, commonly up to 690V AC