Schneider C11H3TM063L | Circuit breaker, ComPacT NSXm 63H, 70kA/415VAC, 3 poles, TMD trip unit 63A, EverLink lugs
Original price was: 26,720.80 EGP.Current price is: 15,001.15 EGP.
Out of stock
SKU: C11H3TM063L Category: Brand:
Description
Schneider C11H3TM063L
Introduction
What is the Schneider C11H3TM063L?
Description and Specifications
it boasts impressive specifications, including:
  • Voltage: 240V
  • Current: 63A
  • Frequency: 50/60Hz
  • Breaking capacity: 10kA
  • Dimensions: 90 x 70 x 100 mm