Schneider C11N3TM040L | circuit breaker ComPacT NSXm N (50 kA at 415 VAC), 3P 3d, 40 A rating TMD trip unit, EverLink connectors
Original price was: 24,367.84 EGP.Current price is: 13,680.19 EGP.
Out of stock
SKU: C11N3TM040L Category: Brand:
Description
Schneider C11N3TM040L: A Comprehensive Overview of Its Features and Applications
Introduction
What is Schneider C11N3TM040L?
Product Description
Key Specifications
  • Rated Current: 40A
  • Voltage Rating: 690V AC
  • Breaking Capacity: 25kA at 415V AC