Schneider EZC100F3050 | circuit breaker Easypact EZC100F – TMD – 50 A – 3 poles 3d
Original price was: 7,190.04 EGP.Current price is: 4,830.60 EGP.
Out of stock
SKU: EZC100F3050 Category: Brand:
Description
 Technical Specifications
  • Product Model: EZC100F3050
  • Product Series: EasyPact EZC100F
  • Rated Current (In): 50 A
  • Frame Size: 100 A
  • Number of Poles: 3P (3 poles)
  • Trip Unit: TMD (Thermal-Magnetic, fixed)
  • Breaking Capacity: Typically up to 25 kA at 415V AC (varies by configuration)
  • Rated Operational Voltage (Ue): Up to 415 V AC