Schneider A9F77240 | Miniature circuit-breaker, Acti9 iC60N, 2P, 40 A, C curve, 6000 A (IEC 60898-1), 10 kA (IEC 60947-2)
Original price was: 1,282.42 EGP.Current price is: 736.83 EGP.
In stock
SKU: A9F77240 Category: Brand:
Description
Schneider A9F77240 Description
Schneider A9F77240 Miniature Circuit Breaker
1. Application:
2. Specifications:
  • Rated Current: 40A
  • Poles: 1P (Single Pole)
  • Breaking Capacity: 10kA
  • Voltage Rating: 240V AC