Schneider C11B3TM040B | Circuit breaker, ComPacT NSXm 63B, 25kA/415VAC, 3 poles, TMD trip unit 40A
Schneider C11B3TM040B Description
Model: C11B3TM040B
Type: Circuit Breaker
Specifications:
- Rated Current: 40A
- Voltage Rating: Typically up to 690V AC