Schneider C11F6TM080L | Circuit breaker, ComPacT NSXm 160F, 36kA/415VAC, 4 poles 3D (neutral not protected), TMD trip unit 80A,
Original price was: 26,559.04 EGP.Current price is: 14,910.34 EGP.
Out of stock
SKU: C11F6TM080L Category: Brand:
Description
Schneider C11F6TM080L: The Ultimate Electrical Component
Introduction
What is the Schneider C11F6TM080L?
Key Specifications
  • Voltage Rating: 80V
  • Current Rating: 6A
  • Material: High-grade thermoplastic
  • Dimensions: 100mm x 50mm x 25mm