Schneider G12E3A20 | Circuit breaker, GoPact MCCB 125, 3 poles, 15kA at 415VAC, 20A rating, TMD trip unit, adjustable thermal protection
Schneider G12E3A20 Description
Introduction
What is the Schneider G12E3A20?
Technical Specifications
- Voltage: 230V
- Current Rating: 20A
- Frequency: 50/60Hz
- Dimensions: 150mm x 75mm x 50mm